Червона риба асоціюється з новорічними та різдвяними застіллями. Вона відмінно виглядає на бутербродах, може використовуватися в салатах, піцах … Варіантів використання риби багато. Але не всі рибки виходять досить смачними.
По-перше, треба купувати хорошу заморожену рибу. Це потрібно робити, якщо поруч з вашим будинком немає великої водойми, в якому може виловлюватися риба. А ось охолоджених краще уникати, їх м’ясо псується ще до потрапляння на ваші тарілки.
Вже далі починаються правила оброблення та засолювання риби. Ніж повинен бути гострим, недавно заточеним, щоб ідеально розрізати, а не пиляти червону рибу. Для кращого смаку можна змастити лезо мускатним горіхом.
Спочатку зрізається риб’яча голова, це роблять під кутом. Голову можна залишити на вуха. Потім вже від тулуба можна відокремити кілька стейків. Зайві шматочки з радістю з’їдять коти.
Дрібні кісточки з філе дістають пінцетом. Так м’ясо зберігає свою структуру і приємний зовнішній вигляд. А ось видаляти шкіру перед солінням не можна. З нею риба збереже натуральний насичений смак.
Суміш для засолювання робиться з солі і цукру в співвідношенні два до одного. Більше обов’язкових компонентів немає, але за бажанням можна додати ложечку бренді. Так смак риби стане більш пікантним.
Залишається викласти рибу в змащений сумішшю для засолювання контейнер. Його прибирають в холодильник на добу. Цього невеликого часу вистачає, щоб філе риби ідеально просочилося.