Рецепт українських кручеників: Соковита курка та ароматна підлива. Просто і смачно!

Українська кухня славиться різноманітністю страв, особливо з м’яса. 

М’ясні рулетики з начинкою, які хоч раз, але готувала кожна господиня, – національна українська страва, яка іменується кручениками або завиванцями, готується відносно недовго, а гостям подобається настільки, що тамтешнім господаркам доводиться готувати відразу подвійну порцію.

Ми знайшли рецепт найсмачніших і простих у приготуванні кручеників, які точно будуть до смаку твоїм рідним і гостям. Ніжне м’ясо з начинкою і неймовірно ароматна підлива, яку хоч ложкою їж!

Рецепт курячих рулетиків зобов’язаний бути в скарбничці кожної господині! Соковиті, незвичайно ніжні, що тануть у роті, «Отож» розповість, як приготувати справжні українські крученики під ароматною підливою з білих грибів. Такими пригощають в гуцульських колибах!

Курячі рулетики в духовці

Складові:

  •  4 курячих філе
  •  2 яйця
  •  50 г сушених білих грибів
  •  1 цибулина
  •  1 ст. л. борошна
  •  1 зубчик часнику
  •  1 ст. л. жирних вершків або сметани
  •  сіль, перець за смаком
  •  зелень за смаком
  •  олія рослинна для смаження

Приготування:

1. Для початку підготуй м’ясо. Філе тонко наріж і гарненько відбий. Щоб працювати з м’ясом було ще простіше, можеш попередньо покласти його в морозильну камеру і злегка заморозити. Відбивні посоли, поперчи та залиш на 1-2 години маринуватися.

2. Сушені гриби залий невеликою кількістю води, постав на вогонь і дай покипіти 3-5 хвилин. Гриби дістань з води, а відвар, що вийшов, не виливай – він згодиться для приготування підливи.

3. Яйця посоли за смаком, збий за допомогою віночка, додай трохи подрібненої зелені й невелику кількість нарізаних грибів. Обсмаж омлет на рослинній олії з обох сторін.

4. Готовий омлет остуди, наріж смужками та акуратно виклади на кожен шматочок відбитого курячого філе.

5. Наступний трюк позбавить тебе від метушні з нитками й зубочистками! Щоб рулети тримали ідеальну форму, просто обгорни кожен у фольгу (краще у два шари), немов цукерку, акуратно загорнувши краї.

6. Рулети відправ в розігріту до 180 градусів духовку на 30 хвилин. Деякі господині обсмажують рулети на рослинній олії прямо у фользі, достатньо 10 хвилин, щоб куряче м’ясо приготувалося.

7. Готові рулети витягни з фольги, а сік, який зібрався всередині під час приготування, ні в якому разі не виливай – це один з інгредієнтів майбутньої підливи.

8. Саме час готувати підливу! Цибулю і гриби, що залишилися, наріж дрібними кубиками. На рослинноій олії обсмаж цибулю до прозорості, додай гриби та потушкуй кілька хвилин. Додай борошно, все ретельно перемішай.

9. Додай в пательню грибний відвар і м’ясний сік. Коли підлива почне густіти, додай дрібно нарізаний часник, сіль і перець за смаком. Через 5 хвилин додай у пательню вершки або сметану і тушкуй соус ще 5 хвилин. Підлива готова!

10. Якщо готуєш на велику компанію і хочеш здивувати гостей ефектною подачею, акуратно склади крученики в форму для запікання, залий підливою, вкрий фольгою і відправ в розігріту до 180 градусів духовку на 10-15 хвилин. Якщо ж ти готуєш просту вечерю, додай крученики в пательню з підливою і протушкуй 10 хвилин під кришкою. Виходить не так ефектно, але настільки ж смачно!

За старих часів крученики готували переважно зі свинини й подавали до столу на великі свята. У сучасній інтерпретації апетитні закусочні рулетики можуть бути приготовані з будь-якого виду м’яса, а пригощати ними належить цілий рік! Впевнені, наш універсальний рецепт не буде загублений в кулінарній книзі, а стане твоєю візитною карткою і допоможе гідно зустрічати гостей.

Джерело