З рецепти ідеальної засолки сала

Рецепт 1 – Класичний рецепт

Перед засолкою треба підготувати сало – порізати його на шматочки 10-15 см завдовжки і 4-6 товщиною.
Далі будуть потрібні сухі спеції, для засолювання сала можна використовувати будь-які звичні приправи: чорний перець, червоний перець, хмелі-сунелі, часник, сухий кріп, лавровий лист, майоран, кардамон, кмин та багато інших.
Сало натирається сіллю, а зверху спеціями, досить щільно.
Посуд, в якому сало буде солитися, також вимазується спеціями.
Далі сало накривається кришкою і забирається в холодильник 3-4 дня.
Коли час підійде до кінця – зніміть пробу. Якщо сало виявилося смачним, то видаліть залишки солі і спецій ножем і папером. Якщо ж салу ще чогось не вистачає, смак недостатньо багатий, залиште його дозрівати далі. Зберігайте в морозильнику.

Рецепт 2 – В сольовому розчині

Цей рецепт схожий на перший, але є суттєва відмінність, в даному випадку сало солиться НЕ сухим способом, а в розсолі.
Пласти сала пересипаються улюбленими спеціями, чорним перцем і лавровим листом обов’язково.
Літр або трохи більше води (в залежності від кількості сала і обсягу посуду, де воно буде солитися) потрібно довести до кипіння, розчинити в ній склянку солі.
Сало заливається гарячим розсолом, коли він охолоне – забирається в холодильник.
Засолка триває 3-4 дні, після сало вважається готовим.
Сало можна дістати з розсолу або зберігати його прямо в ньому. Не переживайте за кількість солі, сало лишнього не вбере.

Рецепт 3 – Засолка вареного сала

У невелику каструльку потрібно налити холодну чисту воду.
Ріпчасту цибулю(мінімум 4 шт) чистимо  від лушпиння, яке далі кладеться в каструлю, в наслідку вона додасть салу красивий золотистий колір. Лушпиння не впливає на смак сала, тому можете поекспериментувати і надати салу язк легкий жовтий відтінок, то глибоко помаранчевий колір.
Вода з цибулевим лушпинням доводиться до кипіння, солиться і туди відправляється свіже сало. Солі повинно бути достатньо, десь так як на засолку огірків, сало складно пересолити, воно, як правило, бере стільки солі, скільки йому потрібно.
Не забудьте зрізу ж покласти лавровий лист.
Коли сало вариться воно повинно бути повністю покрито водою. 10-15 хвилин кипіння цілком достатньо, після цього сало можна дістати і охолодити.
Холодне сало змащується чорним або червоним  меленим перцем і воно готове до вживання. Варене сало дуже ніжне і підходить для будь-яких зубів)))

Смачного!

Джерело