Вік живи, вік навчайся: подруга навчила правильно смажити картоплю, виявляється все життя робила не так, і не знала що є стільки тонкощів

Завжди думала, що вмію смажити картоплю, адже в цьому немає нічого складного, правда?

Почистив, помив, нарізав шматочками, олію розігріло на сковорідці і посмажило. Зазвичай так я завжди і робила, ось тільки ніколи мені не виходило посмажити гарну картоплю як на картинці, завжди то злипалася, то пригорала трохи, то ще щось!

І як виявилось, я просто не правильно це робила!

Вік живи, вік навчайся і навіть начебто просто посмажити картоплю треба робити це правильно і є багато нюансів та тонкощів, про які мені розповіла моя подруга з Білорусії.

А почалося все з того, що я підготувала картоплю, порізала і подруга до мене зазирнула в гості:

– Ти картоплю зібралася смажити? А навіщо такими великими часточками нарізала?

– А заважаєш навіщо так часто? Це в тебе вже не картопля, а картопляна каша!

– Ну навіщо ти солиш так рано?

Загалом купу зауважень, що я роблю неправильно. Ну, я й попросила в неї навчити.

Перше і найголовніше правило.

Коли смажиш картоплю, потрібно брати стільки, щоб при жарінні вона не вивалювалася зі сковороди і її було зручно перевертати. Ідеальне поєднання 4-5 великих картоплин на середню сковорідку.

Друге головне правило.

Ніколи не ріжте картоплю надто товстими часточками. Товщина має бути не більше 5-6 міліметрів, а ось форма нарізки вже не має значення, тут уже хто як любить.

Можна нарізати соломкою, можна скибочками, але головне дотримуватися однакової товщини.

Третє важливе правило.

Після того як нарізали картоплю його обов’язково потрібно добре промити під холодною водою від крохмалю, який виділився, він те й заважає картоплі при жарінні отримати ту саму красиву хрустку скоринку.

Четверте правило.

Після того як промили картоплю, її потрібно обов’язково обсушити, щоб при жарінні вода з картоплі не потрапляла в олію, це не безпечно.

П’яте важливе правило.

Ніколи не потрібно при жарінні накривати сковорідку кришкою. Якщо смажитимете під кришкою, то ваша картопля просто на просто звариться і вже не буде такою хрусткою.

Шосте правило.

Після того, як закинули картоплю на сковорідку, не можна відразу ж перевертати, потрібно не чіпати приблизно 5-7 хвилин, щоб знизу на картоплі почала утворюватися перша скоринка.

Ну і звичайно ж при жарінні ні в якому разі не можна часто перемішувати, 2-3 разів буде достатньо, тоді картопля не розвалиться.

Ну і звісно ж сьоме правило, дуже важливе.

У жодному разі не соліть картоплю на самому початку смаження, солити потрібно в самому кінці. Якщо солитимете на самому початку, то картопля виділятиме сік і вже не смажиться, а гаситься.

А ще якщо любите смажену картоплю з цибулькою, то не кладіть його смажиться на сковорідку відразу разом з картоплею. Цибуля додається майже наприкінці смаження, тоді вона не згорить.

Ось такі начебто прості правила. Я почала використовувати і тепер у мене картопля завжди ідеально посмажена.

А ви знали про ці тонкощі? Особисто для мене ці поради були корисними. Можливо, для когось це буде не відкриттям, але я вважаю, що для молодих господарок дуже знадобиться!

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.